Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2013-2014   /  XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 2 – 6 czerwca 2014 roku, już po raz dziewiąty, odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku w akcję szczególnie zaangażowali się  rodzice w ramach programu „Szkoła współpracy”. Rodzice z każdej klasy czytali dzieciom wybrane pozycje z literatury. Oprócz rodziców odwiedzili naszą szkołę: Burmistrz Miasta Płońsk pan Andrzej Pietrasik, zastępca Burmistrza pani Teresa Kozera, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Bożena Kaliściak oraz lekarz pediatra pani Małgorzata Popłonkowska. Dzieciom w klasach młodszych czytała również dyrektor naszej szkoły pani Teodozja Gorlewska, wicedyrektor pani Ewa Kiraga oraz ksiądz Marcin Sadowski. W ramach realizacji programu „Czytanie zbliża” klasa IIa zaprosiła dzieci niepełnosprawne z Zespołu Szkół nr 3 oraz z zerówek na inscenizację bajki „Jaś i Małgosia”. Zaproszeni goście czytali m.in. takie pozycje jak: „Mikołajek” R. Goscinnyego, „Dynastia Miziołków” J. Olech, „Koszmarny Karolek” F. Simon, „Wiersze i opowiadania” L. Łącz, Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki” A.  Rumianek, „Lokomotywa” J. Tuwima, „Lis Witalis” J. Brzechwy, „Nasza mama czarodziejka” J. Papuzińskiej. Akcja ma na celu nie tylko propagowanie głośnego czytania dzieciom, ale również rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, m.in. poprzez wskazywanie wartościowych pozycji.  W dobie mediów wychowanie dzieci na miłośników czytania wymaga zaangażowania dorosłych.

Skip to content