Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2022-2023   /  Goście z Niemiec

Goście z Niemiec

Rozpoczęliśmy nowy obszar działania – współpracę z Gimnazjum w niemieckim Burgdorf. Wizyta nauczycieli: pani Eveliny Schulz i pana Tobiasa Freischmidt to pierwsze z zaplanowanych do realizacji zadań. Prowadzono konstruktywne rozmowy na temat wspólnych przedsięwzięć i projektów. Nauczyciele ze szkoły z Niemiec mieli okazję poznać naszą szkołę, nasze miasto oraz stolicę Polski. Spacer po Warszawie był okazją do dyskusji oraz wymiany doświadczeń.

Goście z Niemiec w naszej szkole:
✅poznali funkcjonowania placówki i jej infrastruktury,
✅uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem gogli VR,
✅brali udział w zajęciach integracji sensorycznej i wychowania fizycznego,
✅ rozmawiali z uczniami i nauczycielami w języku niemieckim i angielskim,
✅odbyli wizytę w płońskim ratuszu.
Kolejnymi etapami współpracy będzie wyjazd nauczycieli z Płońska do Burgdorf, a następnie w roku szkolnym 2023/2024 – zasadnicza część projektu – wymiana uczniów.
Już nie możemy się doczekać!
Skip to content