Image Alt

Szkolny Projekt – Wymiany uczniów i nauczycieli

  /  Szkolny Projekt – Wymiany uczniów i nauczycieli

Litwa i Irlandia

Rok 2018 to nowy rozdział w ofercie edukacyjnej Szkoły Podstawowej nr3 w Płońsku. Nawiązaliśmy współpracę ze szkołami polonijnymi w Irlandii i na Litwie.

W dniach 17 – 20.04.2018r zaprosiliśmy 3 grupy uczniów i nauczycieli: z Gimnazjum im. J. Kraszewskiego w Wilnie, z Dublina delegacje z Polskiej Akademii Wiedzy PAK i Szkoły SEN. Uczniowie brali udział w Polonijnych Mistrzostwach Ortograficznych, które stały się częścią Miejskiego Konkursu Ortograficznego o zasięgu powiatowym i polonijnym organizowanym przez naszą szkołę. Razem z naszymi uczniami uczestniczyli w warsztatach i zajęciach z historii i j. polskiego. Goście spotkali się z władzami miasta, zwiedzali Warszawę (Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Adama Mickiewicza, spacer po Starym Mieście). Przyjmowani byli w domach rodzinnych naszych uczniów. Nawiązane zostały przyjaźnie.

 

Nasza rewizyta w Irlandii

W dniach 15 – 19.11.2018r na zaproszenie Polskiej Szkoły Wiedzy Pak w Dublinie delegacja Dyrektora Szkoły p. Teodozji Gorlewskiej i 6 uczniów z nauczycielem Teresą Sychowicz uczestniczyła w uroczystym nadaniu szkole imienia Adama Mickiewicza połączonym z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Uczniowie zwiedzali Dublin, uczestniczyli w zajęciach i zabawach integracyjnych oraz spotkaniu z konsulem RP.

                     

Skip to content