/  2022-2023   /  Wizyta w Burgdorf

Wizyta w Burgdorf

W ramach współpracy z gimnazjum w niemieckim Burgdorf, w dniach 21-24 marca delegacja naszej szkoły – pani Izabela Zygiel, pan Rafał Korzeniewski i pani Ewa Gościcka – odwiedziła to niemieckie miasteczko. W trakcie naszej wizyty wymienialiśmy doświadczenia i omawialiśmy szczegółowy program dalszej części naszego projektu. Zwiedziliśmy Gimnazjum w Burgdorf, w którym poznaliśmy zasady funkcjonowania niemieckiego systemu edukacji, braliśmy udział w zajęciach prowadzonych przez koordynatorów wymiany: p. Eveline i p.Tobiasa oraz zapoznaliśmy się z bogatą bazą dydaktyczną szkoły. Nowością i miłym zaskoczeniem był dla nas dzień tematyczny dla najstarszych uczniów  W towarzystwie przewodników zwiedziliśmy piękne i klimatyczne miasteczko Burgdorf.  Udaliśmy się również na wycieczkę do Hannoveru, gdzie podążaliśmy szlakiem czerwonej linii, która pozwoliła nam zwiedzić część zabytków w tym mieście tj.: stare miasto, nowy i stary ratusz, ruiny kościoła zbombardowanego podczas II wojny światowej, zabytkowy dworzec główny, budynek opery miejskiej oraz miejsce spotkań „Pod końskim ogonem”, czyli pomnik jednego z ważniejszych królów Hannoveru Ernsta Augusta I. Odbyliśmy także krótką wizytę w Berlinie, gdzie podziwialiśmy m.in. budynek Reichstagu i Bramę Brandenburską.

Kolejnym etapem naszej współpracy będzie wymiana grup uczniowskich, która odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

Projekt został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.