Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2017-2018   /  Wizyta uczniów ze szkół polonijnych

Wizyta uczniów ze szkół polonijnych

Goście z zagranicy odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Wszystko to za sprawą nawiązanej współpracy z polskimi szkołami SEN i PAK z Dublina  oraz Gimnazjum im. Józefa  Ignacego Kraszewskiego w Wilnie. Uczniowie wraz z opiekunami przylecieli do Polski 17 kwietnia br. Mieli okazję uczestniczyć w lekcjach prowadzonych  w szkole, jak również odwiedzili Urząd Miasta w Płońsku, uczestnicząc w spotkaniu  z wiceburmistrzem miasta panią Teresą Kozerą. Drugi dzień pobytu obfitował w atrakcje. Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W Centrum Nauki Kopernik każdy mógł poszukać odpowiedzi na otaczające nas zjawiska fizyczne, z kolei wizyta w Muzeum Adam Mickiewicza jeszcze bardziej przybliżyła postać naszego wieszcza narodowego. Na zakończenie dnia przedstawicieli szkół polonijnych czekała jeszcze jedna atrakcja – wspólna integracja. Podczas spotkania rodziców, uczniów, nauczycieli i władz miasta odbył się mecz piłki nożnej Polska – Irlandia. Wyniki satysfakcjonowały obydwie strony ponieważ spotkanie zakończyło się remisem. 19 kwietnia wraz z innymi uczestnikami uczniowie szkół polonijnych przystąpili do Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2018” zorganizowanym w szkole. Następnie uczestniczyli w Koncercie Patriotycznym „Pod Skrzydłami Orła Białego – Ojczyzna pieśnią, wierszem i tańcem malowana” -SP 3 dla Niepodległej. Spotkanie okazała się być nie tylko sprawdzianem  znajomości zasad ortograficznych, ale przede wszystkim żywą lekcją historii Polski. Relaks i regeneracja sił nastąpiła podczas zajęć na miejskiej pływalni.  W zajęciach na basenie uczestniczyli zarówno goście jak i gospodarze.  Sporą dawkę emocji dostarczyła również wizyta w Radiu Płońsk. Uczestnicy mieli  możliwość podzielenia się swoimi wrażeniami. Ostatni wieczór  był pełen niesamowitych doświadczeń i wzruszeń. W każdym domu na zakończenie pobytu przygotowano specjalną atrakcję. Goście z Irlandii i Litwy podkreślali wspaniałe, kolorowe i różnorodne posiłki serwowane w postaci szwedzkiego stołu oraz nowoczesne wnętrza w hotelu MARTEX. Mimo tego, że Litwa słynie z blinów i kartaczy to jednak polskie pierogi ruskie były hitem obiadu. Wizyta gości z Irlandii i Litwy to piękny początek dla dalszej współpracy z polonijnymi szkołami.

Skip to content