/  2021/2022   /  Spotkanie autorskie z Hanną Niewiadomską!

Spotkanie autorskie z Hanną Niewiadomską!

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbył się w naszej szkole Poranek Czytelniczy pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. Honorowym gościem była poetka, Absolwentka naszej szkoły Hanna Niewiadomska – autorka książek „Bajczytanki Pani Hanki”.
W tym ważnym wydarzeniu wzięli również udział goście: Burmistrz Miasta Płońsk pan Andrzej Pietrasik, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Płońsku pani Krystyna Marszał – Jankowska oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Bożena Kaliściak. Wśród zaproszonych osób były także mamy i babcie, które razem ze swoimi pociechami czytały utwory Hanny Niewiadomskiej. Goście w nieszablonowy sposób zaprezentowali wesoły i żartobliwy świat wierszy Hanny Niewiadomskiej. Wspólne czytanie to dobra forma propagowania czytelnictwa oraz budowania pozytywnych relacji między osobami w różnym wieku.

Chwilkę po „Poranku czytelniczym” nasi czwartoklasiści uczestniczyli w spotkaniu autorskim z płońszczanką i poetką, Hanną Niewiadomską. Oprócz krótkiego występu chórku oraz pary tanecznej, uczniowie zasypali pytaniami naszego gościa, który z wielką pasją i zamiłowaniem do poezji odpowiedział na wszystkie nurtujące dzieci kwestie.
Spotkanie będzie inspiracją do tego, aby ktoś spośród nas znalazł się w przyszłości w tym miejscu, w którym dzisiaj wystąpiła absolwentka naszej szkoły – Hanna Niewiadomska.