/  2021/2022   /  „O Laur Sarbiewskiego”

„O Laur Sarbiewskiego”

W dniu 4 czerwca b.r. w Szkole Podstawowej im. ks. M.K. Sarbiewskiego w Sarbiewie odbyła się XVI edycja Konkursu Krasomówczego „O Laur Sarbiewskiego”. Naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Dryńkowska z klasy 7b z przemówieniem pt. „Lęk przed dorosłością”, którą przygotowała p. A. Markowska oraz Nikola Patyk z klasy 8b, która pod opieką p. Sary Rudzińskiej zaprezentowała rozprawę pt. „W pułapce oczekiwań”. Dzięki mistrzowskiej interpretacji głosowej oraz rzeczowej argumentacji jury konkursowe przyznało Nikoli Patyk I miejsce.
Brawo!!!
Konkurs Krasomówczy „O Laur Sarbiewskiego” wpisany jest w tradycję Międzynarodowego Festiwalu ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego. Jego celem jest: wpajanie młodzieży dbałości o czystość i piękno ojczystej mowy, rozbudzanie zamiłowania do sugestywnego mówienia i kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli.

GRATULUJEMY!!!