/  2021/2022   /  Powiatowy Konkurs Recytatorski „Podchody Patriotyczne”

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Podchody Patriotyczne”

W dniu 3 czerwca b.r. w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Podchody Patriotyczne”. Naszą Szkołę reprezentowały: Iga Żbikowska z klasy 7b z wierszem Wisławy Szymborskiej ,,Gawęda o miłości ziemi ojczystej” oraz Magdalena Białołęcka z klasy 7b, która pod opieką p. Sary Rudzińskiej przygotowała wiersz Adama Mickiewicza pt. ,,Śmierć Pułkownika”. Dzięki mistrzowskiej interpretacji recytowanego wiersza jury konkursowe przyznało Magdzie WYRÓŻNIENIE w kategorii uczniów szkół podstawowych.
Brawo!!!
Konkurs ,,Patriotyczne Podchody” wpisany jest w tradycję ZS nr 2 w Płońsku. Jego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych i uwrażliwienie na słowo poetyckie.
W tegorocznej, VIII już edycji tego przedsięwzięcia, wzięło udział trzydziestu uczestników, przygotowywanych przez szesnastu nauczycieli, m.in. p Annę Markowską i p. Sarę Rudzińską.
GRATULUJEMY!!!