Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2016-2017   /  Sportowa Olimpiada Zdrowia

Sportowa Olimpiada Zdrowia

,,Kwiecień Miesiącem Kultury Zdrowotnej”. W związku z tym, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku zorganizowano Sportową Olimpiadę Zdrowia, która była podsumowaniem całorocznych działań Szkoły Promującej Zdrowie, której zaszczytny tytuł szkoła posiada. Na Olimpiadę zaproszeni byli: Burmistrz Miasta Płońsk pan Andrzej Pietrasik, specjalista ds. promocji zdrowia ze Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Płońsku pani Anna Ozimkiewicz oraz Prezes Lokalnego Zarządu PCK w Płońsku pan Tomasz Józwiak.Od lat w szkole prowadzone są i kontynuowane działania kształtujące właściwe postawy zdrowotne. Wdrażana jest innowacja pedagogiczna zatwierdzona przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.  Bierzemy udział w:

–                     ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc”,

–                     programach: ,,Owoce i warzywa w szkole”, ,Szklanka mleka”,

–                     ogólnopolskich programach profilaktyczno- zdrowotnych: ,,Czyste powietrze wokół nas”, ,,Trzymaj formę”, ,,Lekki tornister”, ,,Cukierki”, „Chroń się przed kleszczami wszelkimi sposobami”, „Nie pal przy mnie, proszę”.

Na terenie szkoły odbywają się spotkania z dietetykiem, a w ramach szkolnego programu ,,Witaminowe wtorki” przygotowywane są zdrowe posiłki. Zwieńczeniem wszystkich działań była dzisiejsza Sportowa Olimpiada Zdrowia. Odbyła się z wykorzystaniem nietypowych przyborów takich, jak owoce i warzywa. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja  Sędziowska. W zawodach brało udział 6 zawodników z każdej klasy. Pozostali uczniowie byli kibicami. Licznie zgromadzeni wznosili okrzyki: „Olimpiada w SP3 dla klas 0-3!”, „Witaminy i owoce to są nasze moce!” oraz śpiewali znane piosenki zagrzewające zawodników do walki. Podczas zawodów dzieci w przedziałach klasowych rywalizowały w następujących dyscyplinach: uciekające rzodkiewki, szalona kapusta, sprytne jabłuszka, sadzenie ziemniaków czy sztafeta ogórkowa. Otwarcia Olimpiady dokonała Dyrektor szkoły pani Teodozja Gorlewska słowami: „Olimpiadę czas zacząć.” Potem nastąpiło zapalenie znicza olimpijskiego i zaczęła się prawdziwa zabawa. Najlepsi okazali się przedstawiciele klas: 0a, 1a, 2b, 2e, 3s. Zwycięzcom wręczono symboliczne upominki w postaci sadzonki selera w ozdobnej osłonce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w Olimpiadzie. Na zakończenie Dyrektor szkoły symbolicznym zgaszeniem znicza olimpijskiego dokonała zamknięcia Olimpiady. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem „Zdrowo na sportowo!”, a jej głównym celem było promowanie aktywności fizycznej w życiu codziennym oraz wzmocnienie u uczniów poczucia odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. Cel na pewno został osiągnięty!

Skip to content