Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2016-2017   /  Hawajski Dzień Dziecka w SP3

Hawajski Dzień Dziecka w SP3

Tegoroczny Dzień Dziecka w  Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku jak zawsze obchodzono bardzo uroczyście. Życzenia wszystkim Uczniom złożyła dyrektor szkoły Teodozja Gorlewska oraz przewodniczący Rady Rodziców Jacek Przybylski. Chcieliśmy – mówi pani dyrektor – by ten dzień był inny niż wszystkie. Spędzony zdrowo, sportowo i rozrywkowo. Zadbaliśmy o wspaniałą zabawę, muzykę, dobry humor i wspólne biesiadowanie, w tym roku po hawajsku. Również w tym dniu szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Stop uzależnieniom i przemocy”, w ramach której Powiatowa Komenda Policji w Płońsku przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa i nadchodzących wakacji. Następnie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przeszli barwnym korowodem do ul. Płockiej, gdzie utworzyli długi „łańcuch serc”. Tym symbolicznym akcentem Szkoła powiedziała „NIE” wszelkim zagrożeniom. Niespodzianką dla uczniów-  podkreśla dyrektor – było ufundowane przez Radę Rodziców wesołe miasteczko, które cieszyło się ogromnym powodzeniem. Na placu za szkołą ustawione zostały dmuchane zjeżdżalnie, rakieta spaceship, żyroskop i basen z kulami wodnymi. Wielkie zaskoczenie dało się zauważyć na twarzach uczniów. Ale na tym nie koniec niespodzianek. Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek. Były grillowane kiełbaski, hawajskie pizze i ciasta, lody, soki oraz owoce. Ponadto można było do woli objadać się watą cukrową i popcornem. Panie kucharki przyrządziły smakowite spaghetti! Nie zabrakło także aktywności fizycznej- wspólnych tańców, zabaw i aerobicu w hawajskich rytmach. Zabawie towarzyszył radosny nastrój. Ze wszystkich stron dało się słyszeć śmiech zadowolonych i szczęśliwych dzieci. Ten niezwykły dzień, pełen wrażeń i niespodzianek na pewno na  długo zostanie w pamięci uczniów SP3. Słowa podziękowania od dzieci kierujemy w stronę Rady Rodziców oraz wszystkich zaangażowanych w organizację dzisiejszego święta.

Skip to content