/  2012-2013   /  Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

W dniu 3 września 2012 r. o godz. 900 w naszej szkole odbyła się Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013. Przybyłych na uroczystość gości, rodziców, nauczycieli i uczniów powitała pani dyrektor Teodozja Gorlewska. Następnie delegacja uczniów z klas szóstych wprowadziła sztandar, wspólnie odśpiewano hymn państwowy i hymn szkoły. Pani dyrektor słowami Issaca Newtona „ Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean”  zachęciła uczniów do pracy i zdobywania wiedzy w nowym roku szkolnym. Następnie głos zabrał pan burmistrz Andrzej Pietrasik, który w imieniu Samorządu Miasta Płońsk powitał uczniów i krótko opowiedział o projektach, które w tym roku szkolnym będą realizowane w naszej placówce. Pan Jerzy Borowski – przewodniczący Rady Rodziców, życzył wszystkim uczniom sukcesów i jak najwyższych wyników w nauce. Po przemówieniach dyrekcji oraz zaproszonych gości wszyscy zgromadzeni na uroczystości mogli poznać uczniów nowej klasy sportowej – 4s., którzy złożyli przyrzeczenie i tym samym zobowiązali się do tego, że będą godnie reprezentować naszą szkołę. Wychowawcą tej klasy będzie p. Marcin Zaborowski – nauczyciel wychowania fizycznego. Po wyprowadzeniu sztandaru i odczytaniu nazwisk uczniów nowo przybyłych oraz przydziału wychowawców wszyscy rozeszli się do klas na spotkanie ze swoimi nauczycielami.