/  2012-2013   /  Podpisanie umowy o termomodernizacji

Podpisanie umowy o termomodernizacji

W dniu 30 sierpnia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się podpisanie umowy w ramach wniosku pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej Gminy Miasto Płońsk”. Projekt ten obejmuje termomodernizację budynku  naszej placówki, polegającej na dociepleniu ścian zewnętrznych oraz termomodernizację Gimnazjum Nr 1, a także adaptację byłej szkoły w Goszczycach Średnich do Funkcji Ośrodka Edukacji i Integracji Środowiskowej. W związku z tym wydarzeniem do płońskiej Trójki przybyli goście: Wiesław Mariusz Raboszuk – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego; Andrzej Kamasa – kierownik delegatury Urzędu Marszałkowskiego, Andrzej Pietrasik – burmistrz Miasta Płońsk; Teresa Kozera – wiceburmistrz, Katarzyna Mikołajewska – dyrektor Wydziału Polityki Społecznej oraz pracownicy Urzędu Miasta, którzy brali udział w tworzeniu projektu; Dyrektor Gimnazjum Nr 1 i Nr 2 w Płońsku. Pani Dyrektor Teodozja Gorlewska oprowadziła gości z Urzędu Marszałkowskiego po naszej placówce. Mieli oni okazję obejrzeć sale lekcyjne i nowe obiekty sportowe. Podpisanie umowy odbyło się w holu nowej sali sportowej. Po powitaniu przez panią dyrektor wszystkich zgromadzonych, głos zabrał pan burmistrz, który krótko omówił wszystkie projekty przyjęte do realizacji w roku 2012/2013. W naszej szkole będą prowadzone także zajęcia w ramach: „Dziecięcej Akademii Przyszłości” dla uczniów klas 4-6 i „Indywidualizacji procesu nauczania” dla klas I- III oraz pilotażowy program „Cyfrowa szkoła”. Następnie pan Wiesław Raboszuk wyjaśnił na czym będzie polegała termomodernizacja naszej placówki i złożył gratulacje w imieniu Urzędu Marszałkowskiego za przygotowanie bardzo dobrego wniosku. Spotkaniu towarzyszyły występy taneczne zespołu „Gracja”, a uczennica Gabriela Majtczak, zaśpiewała piosenkę Anny Jantar „Radość najpiękniejszych lat”.