/  2012-2013   /  Plener malarski i festiwal piosenki religijnej

Plener malarski i festiwal piosenki religijnej

W ramach Dni Patrona Płońska św. Michała Archanioła nasza szkoła wraz z absolwentami zorganizowała plener malarski i Festiwal Piosenki Religijnej. Przedstawiamy krótką relację z tych wydarzeń.

W dniu 10 września 2012r., na  dziedzińcu przed kościołem Michała Archanioła w Płońsku, odbył się  plener malarski pt. „Architektura sakralna w Płońsku”, którego głównym organizatorem jest właśnie nasza szkoła.  Przedstawiciele poszczególnych klas mieli okazję zaprezentowania swojego talentu malując i szkicując obiekty architektury sakralnej znajdujące się na terenie naszego miasta. Tegoroczny plener został zorganizowany w ramach realizacji Programu Innowacyjnego „Wychowanie przez sztukę” koordynowanego przez p. Beatę Niewiadomską i Ewę Wojdę. Dzięki takiej formie działalności nasi uczniowie mają możliwość bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki, co kształtuje umiejętność ich obserwowania, pozwala wyrabiać nawyki odwiedzania ośrodków kultury jako miejsca atrakcyjnego spędzania wolnego czasu, a tym samym zachęca do rozwoju własnej twórczości.

Natomiast w dniu 11 września 2012 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Religijnej, którego główną prowadzącą była nasza absolwentka Olga Bieńkowska.

Pierwsze miejsce wyśpiewała uczennica klasy 6c Monika Kowalewska.