Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2011-2012   /  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 4- 6.06 2012 roku odbył się w naszej szkole już po raz siódmy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Naszą szkolę odwiedziło wielu znakomitych gości, którzy przeczytali uczniom fragmenty literatury dziecięcej. Wśród gości znalazł się burmistrz  miasta Płońsk pan Andrzej Pietrasik, wiceburmistrz pani Teresa Kozera,  dyrektor Wydziału Polityki Społecznej pani Katarzyna Mikołajewska, pracownik działań promocyjnych miasta pani Izabela Ambroziak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego pani Danuta Ziółek,  dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Bożena Kaliściak z pracownikiem panią Barbarą Kaźmierczak, pracownik SANEPID-u pani Anna Ozimkiewicz,  sierż. Monika Drzewaszewska z Komendy Powiatowej Policji, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury pani Jolanta Marzęcka, lekarz pediatra pani Jolanta Mikołajewska,  ksiądz Łukasz  Turbak, przewodniczący Rady Rodziców pan Jerzy Borowski, zastępca przewodniczącego Rady Rodziców pani Agnieszka Klimczewska, oraz pracownicy redakcji „Wirtualny Płońsk” panie Ilona Szymańska i Anna Wójcik. Zaproszeni gości nie tylko rozbudzali zainteresowania czytelnicze wśród dzieci, ale również opowiadali o swojej pracy.

Szczególnym wydarzeniem dla uczniów całej szkoły był spektakl teatralny „Karolek” w wykonaniu pisarki pani Marzanny Graff  oraz aktora Aleksandra Mikołajczaka. W interesujący i przystępny sposób artyści zapoznali uczniów z kolejnymi etapami życia Karola Wojtyły – chłopca, który został papieżem.    Ta wzruszająca opowieść dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i przybliżyła postać naszego wielkiego Polaka – Jana Pawła II.

Skip to content