Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2011-2012   /  Obchody Dnia Szkoły bez Przemocy

Obchody Dnia Szkoły bez Przemocy

Dzień 5 czerwca był wyjątkowym dniem dla społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Płońsku ze względu na obchody Dnia Szkoły bez Przemocy. Tego dnia w szkole odbywały się różne imprezy i spotkania. Realizowane były programy profilaktyczne, odbywały się zawody sportowe, kiermasz dobroczynny, rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, pod hasłem ,,Lubię pomagać”, a w ramach podsumowania szkolnych działań Ogólnopolskiej Kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom odbył się spektakl teatralny ,,Karolek” i spotkanie z aktorami. Dzień rozpoczęliśmy od zawodów sportowych, których hasłem przewodnim było ,,Gram i kibicuję fair play”. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach, klas młodszych I-III i klas starszych IV-VI. Uczniowie młodsi zmagali się w rywalizacjach sprawnościowych, a uczniowie klas starszych rozgrywali mecze piłki nożnej. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach klas okazali się uczniowie klasy Id (integracyjnej), i IIId (integracyjnej), którzy też byli najlepiej kibicującymi klasami. Za swoją godną postawę kibica zostali wyróżnieni dyplomami Kibica Fair Play. Z pośród klas starszych zwycięstwo odnieśli zawodnicy z klas: IVb, Va i VIb, a najlepiej kibicującą klasą, która została wyróżniona tytułem Kibica Fair Play była klasa IVb. Uczennice klasy VIa: Iza Górecka, Krystyna Banaszewska, Sandra Dyna, Klaudia Olszewska, Klaudia Śladowska, wspólnie z panią pedagog przygotowały gazetki profilaktyczne o różnorodnej tematyce i wystawę prac plastycznych. Gazetki zostały wyeksponowane na stelażach w dużym holu, tak aby były dostępne dla każdego. Przygotowana została również wystawa pod tytułem ,,Nasze pasje”, na której można było podziwiać prace uzdolnionych plastycznie uczniów z klasy Vd – Arkadiusza Hermy i ucznia kl.VIa – Mateusza Wypyszyńskiego. Zaprezentowane zostały też prace uczniów nagrodzonych w konkursie ,,Lubię pomagać”. Nagrodzeni uczniowie to: Kacper Kozera kl.IIa – I miejsce, Julia Maciejewska kl.IIb – II miejsce, Klaudia Luc kl.IIIb – II miejsce, Jakub Korycki kl.IIIb – III miejsce, Karol Stępkowski kl.IIIa – III miejsce, Klaudia Olszewska kl.VIa – I miejsce i Weronika Błaszczyk kl.VIc – II miejsce. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Również od rana uczniowie klas IV-VI podzieleni na grupy dwu lub trzyklasowe uczestniczyli w programach profilaktycznych poświęconych tematyce cyberprzemocy pt. ,, 3..2..1 Internet” .Program realizowała Pani pedagog Anna Żabowska. Spotkania odbywały się zgodnie z grafikiem w wyznaczonych salach, tak aby wszystkie klasy mogły w nich uczestniczyć. Dzięki programowi uczniowie mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w zajęciach profilaktycznych, podejmowania decyzji i obserwowania konsekwencji z nich wynikających. Program spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Podczas trwania wszystkich imprez i uroczystości dziewczynki z klasy IVb i klasy VIa prowadziły sprzedaż ciast z których dochód przeznaczony był na pomoc dla bardzo chorej koleżanki z gimnazjum. Na koniec odbyło się spotkanie z aktorami – Marzanną Graff i Aleksandrem Mikołajczakiem, którzy zaprezentowali krótki spektakl teatralny pt,, Karolek” mówiący o dziecięcych i młodzieńczych latach życia Jana Pawła II. Po zakończonym występie można było otrzymać autograf i chwile porozmawiać z aktorami. Dla całej społeczności szkolnej był to wyjątkowo radosny dzień.

Skip to content