Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2023-2024   /  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Społeczność SP3 świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.
20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa na całym świecie. Nasza szkoła włączyła się aktywnie w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez UNICEF. Uchwalona w 1989 roku Konwencja o prawach dziecka gwarantuje wszystkim dzieciom równość wobec prawa. Każde dziecko, bez względu na swoje pochodzenie, narodowość, przynależność etniczną, kolor skóry, wyznawaną religię, status społeczno-ekonomiczny ma takie same prawa. Wszędzie na świecie prawa dziecka powinny być respektowane. Nasza szkoła zamieniła się w krainę Praw i Obowiązków dziecka. Podczas spotkań z pedagogiem szkolnym, zajęć z wychowawcą uczniowie mieli sposobność po raz kolejny przypomnieć sobie prawa znajdujące się w Konwencji o Prawach Dziecka. Uczniowie świetnie znają również swoje obowiązki i wspominają, że starają się z nich wywiązywać wzorowo.
Było miło, wesoło…. to radosne Święto…ale o poważnym przesłaniu.
Skip to content