/  2023-2024   /  Powiatowy Konkurs Literacki ,,Henryki. Przez słowa do serca”

Powiatowy Konkurs Literacki ,,Henryki. Przez słowa do serca”

Powiatowy Konkurs Literacki ,,Henryki. Przez słowa do serca” jest organizowany od kilku lat przez I LO w Płońsku pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie twórczości literackiej, rozwijanie wyobraźni twórczej, rozbudzanie zainteresowań literaturą piękną, a przede wszystkim wyłowienie talentów literackich. W tym roku naszą szkołę reprezentowały uczennice klas siódmych i ósmych: Alicja Jatkowska, Zuzanna Łukaszewska, Wiktoria Zmysłowska (klasa 8a), Anna Bieglecka, Joanna Drwięga, Maja Skowrońska, (klasa 8b), Lena Kaftanowicz, Natalia Woźnicka, Patrycja Grzelak (klasa 7c). Opiekunami merytorycznymi dziewcząt były nasze polonistki: p. Małgorzata Chojnacka, p. Anna Markowska i p. Justyna Wierzbicka.
W tym roku zdobyliśmy aż dwa pierwsze miejsca i jedno drugie!
Brawa dla: Ani Biegleckiej, która zajęła I miejsce w kategorii: EPIKA, Joasi Drwięgi za I miejsce w kategorii: LIRYKA, a także dla Ali Jatkowskiej za II miejsce w kategorii: EPIKA.
To wielki sukces, dlatego niebawem zaprezentujemy Państwu fragmenty utworów napisanych przez uczennice. Na pewno będziecie pod wrażeniem młodzieńczej wrażliwości i kreatywności.
Dziś uczennice reprezentowały naszą szkołę w I LO w Płońsku, podczas wręczania nagród. Odebrały gratulacje i przeczytały fragmenty swoich utworów.