Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2014-2015   /  Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Pluszowe Misie – miękkie, miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Dlatego też, dzień 25 listopada ogłoszono – ,,Światowym Dniem Pluszowego Misia”. W naszej szkole Misie też miały swoje święto dzięki paniom Agnieszce Sabalskiej, Agnieszce Tomaszewskiej, Beacie Dobrzyńskiej i Milenie Jakubiak. Głównym celem popularyzacji tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś – przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. Dwa tygodnie wcześniej, jako wstęp do obchodów, ogłoszony został szkolny konkurs plastyczny pt. „Mój Przyjaciel-Miś”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, napłynęło mnóstwo zgłoszeń, z których powołana komisja nagrodziła i wyróżniła 20 prac. Laureaci i uczniowie wyróżnieni w konkursie zostali zaproszeni na uroczyste rozdanie nagród  01.12.2014r. w świetlicy szkolnej, gdzie otrzymali dyplomy, książki i „słodkie misie” wręczone przez panią wicedyrektor  Ewę Kiragę. Uczniowie wysłuchali z zaciekawieniem opowieści o historii pluszaka. Dzieci wzięły udział w konkursach, zabawach i tańcach przy „misiowych piosenkach”. Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci to najlepsze podsumowanie zorganizowanej imprezy. Prace dzieci można podziwiać w naszej świetlicy,a także 03.12.2014r. w sali teatralnej im. Ks. M. Tabaki w parafii św. Maksymiliana Kolbe (podziemia kościoła) podczas imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Lista Laureatów konkursu:

Kategoria – portret Misia

I miejsce – Jakub Kołomański kl. II a

II miejsce – Laura Leszczyńska kl. I d

III miejsce – Krystian Balcerzak kl. I a

wyróżnienie – Hubert Zabłocki kl. II d, Julia Brodacka kl. I d, Julia Pierścińska kl. II d, Zofia Kacprzak kl. 0a, Bartosz Matosek kl. 0a, Jakub Orłowski kl. I a, Michał Ziółkowski kl. I d, Mateusz Czerniawski kl. I s, Gracjan Lewandowski kl. 0 b.

Kategoria – postać Misia

I miejsce – Kamil Dołęgowski kl. I b

II miejsce – Kamila Krzywkowska kl. III c

III miejsce – Zuzanna Kamasa kl. III a

wyróżnienie – Olaf Karabin kl II c, Zofia Komosińska kl. Ib, Maja Skotak kl. II a.