/  2014-2015   /  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W środę 3 grudnia 2014r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Uroczystość miała na celu zwrócenie uwagi na problemy z jakimi boryka się ta grupa społeczna. Stanowiła okazję do podkreślenia konieczności działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. Dlatego właśnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku zaprezentowali się podczas uroczystej gali w podziemiach kościoła parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku. Swój pierwszy występ dał reaktywowany zespół taneczny „Gracja” w skład którego wchodzą dziewczynki z klasy I A. Małe tancerki zaprezentowały układ z piłkami do utworu „Piraci z Karaibów”. Następnie widownia mogła podziwiać układ gimnastyczny zaprezentowały przez dziewczynki z klasy III A. Występy wszystkich zostały nagrodzone głośnymi brawami.