/  2016-2017   /  Niezwykły dzień mikołajkowy w SP 3

Niezwykły dzień mikołajkowy w SP 3

„Przed wielu laty, w niewielkiej krainie, żył sobie człowiek,
który do dziś słynie. Był on biskupem, w niebogatym mieście
i służył Bogu całym sobą wreszcie.”….

6 grudnia tradycyjnie, jak co roku, uczniowie z utęsknieniem i niecierpliwością czekają na niezwykłego gościa. Czy to mali, czy Ci starsi, wszyscy dyskretnie obserwują, co się wydarzy tego dnia. Tak był też w tym roku. Z samego rana przed budynkiem szkoły pojawił się  Mikołaj z pomocnikami. Starzec z siwą brodą, w charakterystycznym czerwonym płaszczu i czerwonej czapie wzbudził powszechną radość na twarzach wszystkich z ochotą przybywających na lekcje. Przy dźwiękach skocznej muzyki dotarł on do nas z workiem pełnym słodkości. Dla każdego dziecka, dla każdej klasy, znalazły się paczki, które niezwykli goście wręczali osobiście. O te słodkie prezenty i oprawę muzyczną zadbała Rada Rodziców Każdy, kto tylko chciał, mógł zrobić sobie zdjęcie, nie tylko z Mikołajem, ale także przy specjalnie z tej okazji przygotowanej fotobudce. Z niezwykłego przywileju, ku naszej radości, korzystali też rodzice, przyprowadzający swoje pociechy do szkoły. Tego dnia fotobudki „zagościły” na każdym z pięter szkolnych korytarzy. Komu nie udało się „uchwycić” tych pięknych chwil przed wejściem do budynku, mógł nieco później skorzystać  z okazji. Tuż po dzwonku na pierwszą lekcję, pukając do gabinetów klasowych Święty mógł wysłuchać recytacji wierszyków i rymowanek na swoją cześć, które przygotowały dla niego dzieci. Za te radosne chwile dzieci zostały obdarowane przez niego prezencikami z magicznego worka. Radości uczniów ze spotkania z dobrodusznym gościem nie sposób opisać. To jeszcze nie wszystko z mikołajkowych atrakcji. W ubiegłym tygodniu każda klasa wylosowała jedną, kolorową, magiczną kuleczkę z cyferką, oznaczającą klasę, której tego dnia ma sprawić mikołajkową radość, taki mały symboliczny prezent. Pomysłów było wiele – tańce, śpiewy, piosenki, własnoręcznie wykonane drobne upominki oraz łakocie. Ponadto w trakcie zajęć lekcyjnych uczniowie pisali listy do Świętego Mikołaja, w których opisywali swoje marzenia, co do tegorocznych prezentów. Niektóre klasy udały się również do sali kina na przedstawienie teatralne. W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe ” czapki  przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej. Fani Mikołaja, czyli zachwyceni uczniowie, zaprosili go na pożegnanie do wspólnego zdjęcia. Było dużo radości i uśmiechu. W imieniu społeczności szkolnej składamy serdeczne podziękowania zaangażowanym w dniu dzisiejszym rodzicom.