/  2016-2017   /  Jasełka w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku.

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku.

Gloria, gloria in excelsis deo – chwała Bogu na wysokościach – takim okrzykiem  anielskie zastępy witały nowo narodzonego Syna Bożego. Hasło to stało się mottem przewodnim przedstawienia jasełkowego, które odbyło się w naszej szkole 21 grudnia 2016 roku. Betlejemska noc już tuż, tuż, dlatego też z całą społecznością szkolną spotykaliśmy się, by przybliżyć sobie historię narodzenia Boga – Człowieka. Teksty inscenizacji, które zostały przedstawione zawierały w sobie elementy gwarowe i w sposób humorystyczny przekazywały prawdę o narodzeniu Pana Jezusa. W rolę postaci biblijnych wcielili się uczniowie z klasy 5a i 4c, którzy przebrani w piękne stroje z przejęciem wypowiadali swoje kwestie, by jak najwierniej przekazać prawdę o Bożym Narodzeniu. W scenariusz jasełek, jak zawsze, wpisane były kolędy i pastorałki śpiewane przez chór szkolny prowadzony przez panią Danutę Krysiak. Oprawą muzyczną zajął się pan Mariusz Gajewski, natomiast nad całością występu czuwały panie od religii Aldona Gutowska i Monika Mączyńska. W przedstawieniu jasełkowym gościnnie brały również udział dzieci z Przedszkola nr 3 w Płońsku, które współpracując z naszą szkołą uczestniczą w różnego rodzaju przedsięwzięciach organizowanych na naszym terenie. Na zakończenie występu głos zabrała pani wicedyrektor Ewa Chrzanowska, która podziękowała za przygotowanie przestawienia Bożonarodzeniowego i złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.