Witamy na stronie SP3 w Płońsku arrow Bieżące Informacje arrow Finał szkolnego konkursu Historia Polski a Patriotyzm.
czwartek, 16 sierpień 2018
 
 
Finał szkolnego konkursu Historia Polski a Patriotyzm. PDF Drukuj E-mail
Napisał admin   
wtorek, 24 kwiecień 2018

Dnia 24.04.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku miał miejsce finał szkolnego konkursu historycznego „Historia Polski a Patriotyzm”. Trzy tygodnie wcześniej odbył się I etap – pisemny - i wzięło w nim udział 49 uczniów klas IV-VII oraz 119 uczniów klas trzecich. Najmłodsi uczestnicy konkursu  musieli wykazać się znajomością ważnych dat, np. chrztu Polski czy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, osiągnięć Mieszka I i Kazimierza Wielkiego, znaczenia chrztu Polski oraz długości trwania rozbiorów. Czworo uczniów klas trzecich uzyskało maksymalną ilość punktów. Byli to uczniowie kl. 3a: Natalia Bielawska i Mateusz Marlęga oraz uczniowie z klasy 3b: Aleksander Domański i Wiktor Kaczyński. Uczniowie klas IV-V odpowiadali na pytania dotyczące historii Polski począwszy od powstania państwa polskiego, aż do III rozbioru, natomiast przedstawiciele kl. VI-VII zmagali się z tematyką od 1795 roku do czasów współczesnych. Punkty uczestników konkursu skrupulatnie zliczały cztery przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego. W kategorii drużynowej najlepszymi znawcami dziejów Ojczyzny okazali się uczniowie klas piątych. Natomiast na tytuł „Szkolnego Historyka” i ocenę celującą z historii zasłużyli: Weronika Jankowska (kl. 7b), Anna Lewandowska (kl. 4b), Paulina Sobańska (kl. 4b), Michał Domański (kl. 5c), Jakub Żebrowski (kl. 5c), Daria Piekarz (kl. 5a) i Lucjan Kozłowski (kl. 6b). Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością historii naszego kraju.

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 

 

< Poprzedni   Następny >
 
Top! Top!
0 queries executed