Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2023-2024   /  Koncert dla Świętego Jana Pawła II

Koncert dla Świętego Jana Pawła II

W atmosferze duchowej obecności Świętego Jana Pawła II we wtorek 26 marca uczniowie naszej szkoły wraz z przybyłym gościem Panem Burmistrzem Andrzejem Pietrasikiem, Dyrekcją i wszystkim nauczycielami uczestniczyli w „Koncercie Papieskim” upamiętniającym 19 Rocznicę Śmierci Świętego Jana Pawła II. Ta słowno -muzyczna podróż przypomniała Wielkiego Polaka, myśliciela, filozofa, ale też człowieka wrażliwego i z niesamowitym poczuciem humoru, Papieża Polaka, człowieka skromnego, kochającego ludzi, który potrafił poruszyć swoim świadectwem wiary cały świat.Chór szkolny wykonał wiele znanych pieśni: „Nie zastąpiCiebie nikt”, „Wadowice”, „Lolek”, czy „Ty prowadzisz nas”.Nie także zabrakło ulubionej pieśni Jana PawłaII: „Barki”.
Ciekawostką jest, że ostatnią zwrotkę „Barki” napisał już po śmierci Świętego Jana Pawła II Ks. Biskup Józef Zawitowski.Na zakończenie tej podniosłej uroczystości Pani Dyrektor Teodozja Gorlewska wraz z Panem Burmistrzem Andrzejem Pietrasikiem podziękowali zawspólne przypomnienie sobie postaci Wielkiego Polaka, jakim był Święty Jan Paweł II za wspólny śpiew i wspólne chwile wzruszeń. Niech postać Papieża Polaka na zawsze pozostanie w naszych sercach i w naszej pamięci.Na zakończenie koncertuPani Dyrektor Teodozja Gorlewska wraz Księdzem Sebastianem oraz Panem Burmistszem wręczyła dyplomy i nagrody laureatom szkolnego konkursu: „Cały Twój Maryjo”.
Skip to content