Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2023-2024   /  Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

„Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia…”
W czwartek 14 marca 2014 roku przeżywaliśmy w naszej szkole Dzień Rekolekcyjny, zorganizowany przez księdza Tomasza Markowicza – proboszcza parafii pod wezwaniem św. o. Pio w Płońsku i księdza Sebastiana Zalewskiego – wikariusza pracującego w naszej szkole. Tematem rozważań rekolekcyjnych była przypowieść o Talentach zgodnie z hasłem: „Każdy jest wyjątkowy! Mój Talent – moją siłą!”. Uczniowie pracowali w klasach pod kierunkiem nauczycieli religii i wychowawców tworząc prace plastyczne, na których przedstawili, co będą robić w przyszłości. Następnie swoje ukończone prace prezentowali w czasie finału na sali gimnastycznej. Podsumowaniem Szkolnego Dnia Rekolekcyjnego był występ muzyczny zaproszonych gości: księdza Adama Kowalskiego, księdza Sebastiana Zalewskiego i pana Marcina Chojnackiego, którzy prezentując swoje talenty i zdolności uświetnili naszą uroczystość i pokazali, jak można rozwijać i pomnażać to, czym zostaliśmy obdarowani przez naszego Stwórcę. Na zakończenie naszego spotkania rekolekcyjnego zabrała głos Pani dyrektor Teodozja Gorlewska, która podziękowała za wspólną modlitwę i duchowe przygotowanie nas do Świąt Wielkiej Nocy.
Już wiemy jak najlepiej wykorzystać nasze Talenty!
Skip to content