Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2023-2024   /  Wycieczka do Austrii i Włoch

Wycieczka do Austrii i Włoch

W dniach 16-21 kwietnia 2024 r.  45 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wzięło udział w wycieczce do Austrii i Włoch! Wyruszyliśmy we wtorek, 16 kwietnia, tuż po północy.Po nocnej podróży nadszedł czas na dość intensywne zwiedzanie Wiednia. Zachwyciły nas ogrody i pałac Schonbrunn oraz historyczne centrum stolicy Austrii, gdzie nadal „czuć” obecność cesarzowej Sisi!

Następnego dnia odbyliśmy podróż malowniczą trasą przez austriackie, niemieckie i włoskie Alpy, aby wieczorem dojechać do hotelu nad Jeziorem Garda.

W czwartek spacerowaliśmy uliczkami urokliwego Sirmione i Malcesine, miasteczek położonych nad Gardą. Niestety, pogoda nas nie rozpieszczała- trochę padało, wiało , ale piękne widoki wszystko zrekompensowały!

Piątek to zabawa w Parku Rozrywki Gardaland, która dostarczyła wszystkim niesamowitych emocji! Ekstremalne kolejki górskie, atrakcje wodne, Legoland i wiele, wiele innych miejsc dało ogromną dawkę adrenaliny! Popołudnie spędziliśmy w mieście Romea i Julii- słonecznej Weronie.

Ostatni dzień naszego pobytu na włoskiej ziemi spędziliśmy w Wenecji. Po rejsie statkiem rozpoczęliśmy spacer po mieście na wodzie. Zobaczyliśmy Bazylikę i Plac św. Marka, Most Rialto oraz urokliwe kanały z pływającymi po nich gondolami. Ostatnią atrakcją był wjazd na dzwonnicę – najwyższy budynek Wenecji, z którego podziwialiśmy panoramę tego pięknego miejsca.

Skip to content