/  2014-2015   /  Happening „Niech marzenia się spełniają”

Happening „Niech marzenia się spełniają”

9 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy IV d i V a ze Szkoły Podstawowej  nr 3 w Płońsku wzięli udział w Happeningu „ Niech marzenia się spełniają” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 3 w Płońsku oraz Stowarzyszenie „ Spadochron”.  Uroczystości miały miejsce przy Placu 15 sierpnia i był to kolejny już z cyklu działań składających się na płońskie obchody święta, mającego na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, jednego z najważniejszych problemów zdrowotnych na świecie. Uczestnicy happeningu mieli możliwość wysłuchania, czym tak właściwie jest autyzm i w jaki sposób można rozpoznać dziecko z tym symptomem, osobiście poznali dzieci z autyzmem i ich rodziny. Oczytano „10 rzeczy, o których chciałoby powiedzieć dziecko z autyzmem” sporządzanych na podstawie książki pod tym samym tytułem autorstwa E. Notbohm oraz piękny wiersz pt „Moje dziecko” autorstwa Marla De Bruin. Następnie jedna z mam przedstawiła „ Listy marzeń mamy dziecka z autyzmem” , opracowane na podstawie ankiet i rozmów z mamami uczniów z autyzmem w ZS nr 3  w Płońsku. Uroczystość zakończono utworzeniem „Niebieskiego łańcucha solidarności I wsparcia dla osób  z autyzmem i ich rodzin” Podczas happeningu rozdawane były ulotki z informacjami na temat ludzi  z autyzmem.