/  2014-2015   /  Udział uczniów klas VI SP3 w Dniu Otwartym w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku

W dniu 8 kwietnia 2015 roku uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego wraz z wychowawcami i panią pedagog uczestniczyli w Dniu Otwartym w Gimnazjum nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku. Aby pomóc szóstoklasistom w podjęciu ostatecznej decyzji wyboru przyszłej szkoły organizatorzy Dnia Otwartego zaprezentowali sale przedmiotowe oraz zajęcia pozalekcyjne m.in. koło ekologiczne, teatralne, filmowe, zespół muzyczny „Rajdowe buty” i In. Uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły na rok szkolny 2015/2016. Zwiedzili szkołę, a osoby chętne wzięły udział w teście wiedzy o patronie  szkoły Bolesławie Chrobrym. Zwycięzcy mogą zdobyć tzw. „Złotą Kartę” upoważniającą do dostania się w pierwszej kolejności do wybranej klasy: ogólnej – z rozszerzonym programem nauczania  matematyki, ogólnej – z elementami ochrony środowiska i ekologii, ogólnej – z rozszerzonym programem nauczania z jęz. angielskiego zakończonym zdobyciem certyfikatu PETfS. Każdy mógł tu znaleźć dla siebie coś interesującego. Na zakończenie przed budynkiem szkoły Jednostka Strzelecka 1006 Płońsk zaprosiła wszystkich chętnych, do wstąpienia w jej szeregi prezentując swoją bogatą ofertę. Teraz decyzja  należy do  szóstoklasistów. Życzymy im samych dobrych wyborów.