/  2022-2023   /  Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

,,Nie zapomnij nas…” – takie hasło przyświecało 23 czerwca uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Dokładnie o godzinie 9 wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor Teodozja Gorlewska, która w kilku ciepłych słowach podsumowała miniony rok szkolny, nie zapominając o sukcesach uczniów i efektach ich ciężkiej pracy. Wśród zaproszonych gości obecni byli: p. Krystyna Marszał-Jankowska – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Płońsk, ks. Tomasz Markowicz – proboszcz parafii pw. św. Ojca Pio. Rodziców reprezentowali: przewodniczący – p. Adrian Golacik, p. Katarzyna Kamińska – skarbnik Rady Rodziców i p. Paulina Rogowska.

Po ceremonii wprowadzenia sztandaru wszyscy zaśpiewali hymn państwowy. Uczniowie klas ósmych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce wpisali się do Złotej Księgi, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Laureatom konkursów przedmiotowych i wybitnym sportowcom zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły. Po ceremonii wyprowadzenia sztandaru rozpoczęła się krótka część artystyczna, uczniowie klas ósmych przygotowali układ taneczny do piosenki „Jerusalema”. Nie zabrakło również wystąpienia chóru szkolnego, który jeszcze bardziej uświetnił szkolną uroczystość. Rok szkolny 2022/2023 dla społeczności szkolnej to już przeszłość, to już historia, pewien etap został zamknięty. W tym ostatnim uroczystym dniu przed wakacjami całej braci szkolnej towarzyszyły piękne słowa, łzy wzruszenia, gratulacje i podziękowania.