/  2021/2022   /  Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

„I popłyną nam dni, z wakacjami na ty, chociaż będzie nam siebie brak…” Słowa gawędy „Wakacyjne rozstanie” doskonale oddają sens i nastrój uroczystego zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku.
Ten moment skłonił wszystkich do odbycia podróży w czasie, oddaniu się refleksji i konfrontacji marzeń z rzeczywistością. Na ten moment czekali wszyscy uczniowie, którzy po roku ciężkiej pracy, udali się na wymarzony odpoczynek.
W naszej szkole, punktualnie o 9.00 w sali gimnastycznej, odbyło się uroczyste zakończenie bieżącego roku szkolnego. Pani Dyrektor Teodozja Gorlewska przywitała zaproszonych gości, wśród których byli: Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej pani Krystyna Marszał – Jankowska, proboszcz parafii Św. Ojca Pio ks. Tomasz Markowicz, przewodniczący Rady Rodziców – pan Adrian Golacik, przedstawiciel Rady Rodziców – pani Katarzyna Kamińska, zaprzyjaźniony ze szkołą, pan Artur Tomczyk.
Podczas zakończenia kilka słów do całej społeczności szkolnej skierowała Pani Dyrektor Teodozja Gorlewska, która podsumowała w swoim przemówieniu ten trudny dla wszystkich rok szkolny. Pani Dyrektor podkreśliła, że mijający rok szkolny, był z jednej strony trudny: pandemia, wybuch wojny na Ukrainie, nowe wyzwania związane z adaptacją ukraińskich dzieci w naszej szkole, ale również był to rok bardzo owocny w różnego rodzaju wyniki w konkursach, przedmiotowych, tematycznych, jak również i sportowych. Ponadto Pani Dyrektor w słowach skierowanych do ósmoklasistów powiedziała, iż: „Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Każde zakończenie daje szanse na przeżycie czegoś dotąd nieznanego”.
Tradycyjnie podczas uroczystego zakończenia najlepsi uczniowie z klas ósmych zostali uhonorowani pamiątkowymi nagrodami książkowymi, a sportowcy, którzy przez wiele lat rozsławiali „Trójkę”, symbolicznymi statuetkami.
Podczas uroczystości nie zabrakło także akcentu artystycznego. Uczniowie z klas ósmych przygotowali krótki występ artystyczny, podczas którego uczniowie wprowadzili wszystkich zgromadzonych w refleksyjny nastrój, a Wiktoria Orzechowska oraz Dominik Kałdon zadedykowali swój występ całej społeczności szkolnej. Również dzieci z oddziału przedszkolnego uświetniły dzisiejszą uroczystość swoim występem tanecznym, jak również uczniowie klas ósmych zatańczyli dla całej społeczności „Belgijkę”, a uczeń klasy 7c, Karol Kamiński pożegnał tegorocznych absolwentów. Następnie wychowawcy wręczyli świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe, które ufundowała Rada Rodziców.
Dziś zabrzmiał ostatni dzwonek w murach „Trójki”dla ósmoklasistów. Życzymy im powodzenia w realizacji dalszych planów, cierpliwości i uporu w dążeniu do zamierzonego celu, a wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!!!