/  2022-2023   /  Rekolekcje Wielkopostne w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku!

Rekolekcje Wielkopostne w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku!

Zwyczajem minionych lat, uczniowie naszej szkoły wraz z Dyrekcją i nauczycielami – w piątek 31 marca 2023 r. – przeżywali swój „Szkolny Dzień Rekolekcyjny”. Nie zabrakło także miłych gości. Byli to: Pani wiceburmistrz Teresa Kozera, Ksiądz Tomasz Markowicz – proboszcz naszej szkolnej Parafii Świętego Ojca Pio w Płońsku oraz Ksiądz Tomasz Dec z Nasielska z grupą swojej podopiecznej młodzieży.
Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne miały na celu promowanie pamięci o Świętym Janie Pawle II – Wielkim Papieżu Polaku. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali „Kącik Pamięci Świętego Jana Pawła II”, 'Ławeczkę Przyjaźni”, okolicznościowe lekcje, czy nagranie piosenki: „Skarby, skarby, bądź podobny do Niego…”. Dzieci wykonały także Flagi Papieskie, plakaty z informacjami o Świętym Janie Pawle II oraz prace konkursowe na temat: „Jan Paweł II w oczach dzieci”. Starsi uczniowie mieli możliwość napisania listu do Jana Pawła II.
Finałem naszych rekolekcji było spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli, które po powitaniu uczestników przez Pani Dyrektor Teodozję Gorlewską, poprowadzili nasi goście z Nasielska – Ksiądz Tomasz Dec wraz z grupą młodzieży oraz Ksiądz Sebastian Zalewski, katecheta w naszej szkole. Na wspólne poszukiwanie Pana Boga i podążanie ścieżkami Wielkiego Polaka zaprosił całą społeczność szkolną Ksiądz Tomasz Markowicz. Nie zabrakło także ulubionej pieśni Świętego Jana Pawła II: „Barki” w profesjonalnym wykonaniu naszych chórzystów pod kierunkiem p. Danuty Krysiak i p. Mariusza Gajewskiego. Młodzież z Nasielska również porwała nas do wspólnych śpiewów z animacją.
Wszyscy uczestnicy naszych szkolnych rekolekcji mieli możliwość na nowo odnaleźć Miłującego Boga przez pryzmat podążania ścieżkami pontyfikatu i nauczania Świętego Jana Pawła II.
Pamięć i wspomnienia o tak Wielkich Ludziach jest koniecznym skarbem zachowanym dla przyszłych pokoleń, tworzących i budujących naszą Ojczyznę, patriotyzm i tożsamość.