Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2011-2012   /  Warto być dobrym

Warto być dobrym

W piątek 1 czerwca podczas uroczystości Dnia Dziecka w naszej szkole odbyło się podsumowanie akcji „ Warto być dobrym”. Do akcji tej przystąpili uczniowie ze wszystkich  klas I – VI, ogółem 215 osób. Jest to akcja kreująca w uczniach dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych, a także premiująca zachowania prospołeczne i wolontariat. Przez ostatnie kilka miesiące dzieci rywalizowały ze sobą w spełnianiu dobrych uczynków. Spełniły je w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczności lokalnej oraz działania globalne na rzecz człowieka i ochrony środowiska. Nasi uczniowie pomagali starszym i niepełnosprawnym, rodzicom, dziadkom w obowiązkach domowych, koleżankom i kolegom w lekcjach, zbierali pieniądze na biedne dzieci, wspierali finansowo bardzo chorą koleżankę, zbierali karmę dla zwierząt ze schroniska, brali udział w akcji Adopcja Serca dla Noela i Eliasza – afrykańskich chłopców z Burundi, opiekowali się bezdomnymi zwierzętami, angażowali się w dobroczynne kiermasze, zbierali korki na wózek inwalidzki, zbierali makulaturę, segregowali śmieci, sprzątali las, słowem wykonali dobrą i piękną robotę. Dzięki takim działaniom widać jak dużo pozytywnej energii zyskaliśmy, zrozumieliśmy, że pomaganie innym jest ważne, daje satysfakcję i czyni człowieka szczęśliwszym. Nagrodę główną w tym konkursie jest rower marki Kross ufundowany przez organizatora – Stowarzyszenie Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom „ Przyjazna Szkoła”. W wyniku losowania spośród finalistów konkursu reprezentujących poszczególnych klasy w naszej szkole rower trafi do uczennicy klasy VIc – Jakóbowska Aleksandra.

Po uroczystych gratulacjach wszystkim finalistom z poszczególnych klas Pani Dyrektor Teodozja  Gorlewska wręczyła drobne upominki i podziękowała uczniom za zaangażowanie I Promowanie pozytywnych wzorców zachowań.  Tego dnia odbyło się również podsumowanie „Warsztatów dziennikarskich” prowadzonych dla Chętnych uczniów naszej szkoły przy współpracy prasą lokalną „Wirtualny Płońsk”.

Skip to content