Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2009-2010   /  VI Edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”.

VI Edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”.

W dniu 22 lutego 2010r. w SP3 odbył się II etap ( szkolny ) Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”. W konkursie wzięło udział 16 najlepszych z ortografii uczniów klas pištych wyłonionych w I ( klasowym ) etapie. Ortograficzne zmagania rozpoczęły się o godz.10. Uczestników  powitała pani dyrektor Teodozja Gorlewska, która życzyła wszystkim powodzenia i obiecała trzymać kciuki. Dyktando zatytułowane „Niezwykła podróż” dotyczyło pištoklasistów, którzy wybierajš się na wycieczkę. Uczestnicy pisali, więc o kukułkach, jaskółkach, gżegżółkach, sójkach, harcerzach, druhach i chartach.

Najlepszymi okazali się.

  1. Szymon Rostek z kl. V a
  2. Kamil Kadecki z kl. V e
  3. Katarzyna Kwiatkowska z kl. V b
Skip to content