/  2022-2023   /  Spotkanie pod hasłem „BEZPIECZEŃSTWO DZIECI i MŁODZIEŻY” w SP3

Spotkanie pod hasłem „BEZPIECZEŃSTWO DZIECI i MŁODZIEŻY” w SP3

Bezpieczeństwo to podstawa! Doskonale o tym wiedzą uczniowie, rodzice oraz pracownicy naszej szkoły. Hasło „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży” przyświecało dzisiejszemu spotkaniu zorganizowanemu przez Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie, którego byliśmy gospodarzem.
O randze wydarzenia świadczy fakt, że jedynie cztery szkoły z obszaru Delegatury w Ciechanowie, zostały wytypowane do realizowania tego typu działań, w powiecie płońskim jedynie „Trójka”. W pierwszej części niecodziennego wydarzenia wzięli udział uczniowie z klas 6 – 8, w drugiej zaś rodzice. W spotkaniu uczestniczyli: starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie pan Andrzej Jankowski, Burmistrz Miasta Płońsk pan Andrzej Pietrasik, Kierownik II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej pan Edmund Piotrowski, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Płońsku: asp. sztab. Jarosław Trębski, mł. asp. Joanna Konczewska, mł. asp. Bartosz Kropisz oraz psycholodzy z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Płońsku: pani Joanna Kornatowska i pani Joanna Golat, a także Przewodniczący Rady Rodziców pan Adrian Golacik. Zaproszeni goście skupili się w swoich wystąpieniach na temacie trudnym – dotyczącym przemocy – ze szczególnym uwzględnieniem przemocy rówieśniczej. Młodzież zapoznała się ze sposobami radzenia sobie w sytuacji zagrożenia, formach wsparcia, jak również konsekwencjach swojego nieodpowiedniego zachowania. Podczas spotkań głos zabrała również pani dyrektor Teodozja Gorlewska, która w swoim wystąpieniu podsumowała liczne działania podejmowane przez pedagogów szkolnych. Podkreśliła, że w szkole dobro każdego dziecka jest wartością nadrzędną. Na koniec nie zabrakło pytań, zarówno ze strony uczniów, jak i ich rodziców. Podczas spotkania wybrzmiało wiele ważnych zasad, którymi powinniśmy się kierować nie tylko w szkole. Po pierwsze: nie być obojętnym! Reagować. Po drugie: być czujnym i rozpoznawać pierwsze sygnały świadczące o przemocy. Po trzecie: nie bać się i współpracować! Dzisiejsze spotkanie stanowi jedynie wstęp do działań, które są podejmowane w naszej szkole. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za liczne przybycie!