/  2023-2024   /  Orszak trzech Króli 2024

Orszak trzech Króli 2024

Tradycyjnie jak co roku 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną inaczej Świętem Trzech Króli. Hasło przewodnie tegorocznego orszaku brzmi: „W jasełkach leży!”. W parafii pod wezwaniem św. o. Pio uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą o godz. 11.30 następnie wszyscy kolędnicy w barwnym i rozśpiewanym korowodzie przeszli na parking przykościelny. Tam na licznie zgromadzonych parafian i dzieci z naszej szkoły czekały niespodzianki, o które zadbał ksiądz proboszcz Tomasz Markowicz. Tego dnia każdy uczestnik miał na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem tego święta. Chociaż chrześcijański charakter i scenariusz tej uroczystości został „napisany” już ponad 2000 lat temu, to my, hołdując tej tradycji, idziemy jak Mędrcy ze Wschodu, by w ubogiej stajence odkryć najprawdziwszego Boga.