/  2023-2024   /  Choinka SP3 na płońskim rynku

Choinka SP3 na płońskim rynku

Choinka jest najbardziej charakterystycznym symbolem świąt Bożego Narodzenia i ich nieodzownym elementem, bez którego trudno wyobrazić sobie te święta. Zielona, pachnącą, przystrojona kolorowymi ozdobami, pod którą umieszczone są prezenty gwiazdkowe. Zwyczaj ubierania choinki wywodzi się z ludowej tradycji i wiary w wyjątkowe właściwości zielonych drzew, symbolizujących życie, odradzanie się i nadzieję.
Zgodnie z tą tradycją uczniowie klasy 3a SP3 w Płońsku wraz z Panią Dyrektor Teodozją Gorlewską i opiekunkami ubierali bożonarodzeniowe drzewko na zrewitalizowanym skwerku naszego miasta. W tym uroczystym wydarzeniu wziął udział Burmistrz Płońska- Pan Andrzej Pietrasik, który osobiście zawiesił bombkę z logo naszej szkoły.
Podczas zimowych spacerów zachęcamy do podziwiania udekorowanej przez nas choinki, która wprowadza nas w atmosferę zbliżający się świąt