/  2013-2014   /  Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się już tydzień przed Świętem 11 Listopada. W klasach I – III I IV – VI wychowawcy i nauczyciele historii przeprowadzili pogadanki dotyczące okoliczności, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na korytarzu III piętra szkoły została wykonana gazetka upamiętniająca 95 rocznicę odzyskania niepodległości. 10 listopada grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w koncercie „Drogi do wolności” w sali płońskiego kina, gdzie wysłuchała pięknych pieśni legionowych w wykonaniu płońskiej orkiestry dętej i solistów. 11 listopada uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami wzięli udział we Mszy Świętej za Ojczyznę, a następnie przeszli w marszu do Pomnika Wolności, gdzie wysłuchali przemówień okolicznościowych burmistrza Miasta – Andrzeja Pietrasika, wicestarosty – Andrzeja Stolpy oraz senatora RP – Jana Marii Jackowskiego, 12 listopada delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów przed pomnikiem znajdującym się na terenie szkoły, upamiętniającym 60 rocznicę odzyskania niepodległości.