/  2021/2022   /  Misje święte w parafii św. o. Pio

Misje święte w parafii św. o. Pio

Każdy może otworzyć swoje serce na Boga!
13 czerwca 2022r. to dzień szczególnie wyjątkowy dla uczniów klas I-IV, którzy wraz ze swoimi wychowawcami i Dyrekcją wzięli udział we Mszy św. z okazji Misji świętych w parafii św. o. Pio w Płońsku. Misje to czas uświadomienia sobie, że jesteśmy bardzo kochani przez Boga, który przychodzi do nas przez swojego Syna. Dlatego księża rekolekcjoniści zaprosili nas do podjęcia i przeżycia duchowej przygody, odnowy i umocnienia naszych serc. Tego dnia, chcąc uświetnić tą wyjątkową uroczystość, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły czynnie włączyli się w przygotowanie oprawy liturgicznej Mszy św. czytając komentarze, modlitwę wiernych, czytania z Pisma Świętego i procesję z darami. Na zakończenie Eucharystii ksiądz rekolekcjonista udzielił każdemu dziecku swojego błogosławieństwa. Wspólnie próbowaliśmy odkrywać Boży obraz w sobie i odpowiadać na pytanie, w jaki sposób być świadkiem Ewangelii.

W drugim dniu Misji Świętych uczestniczyli uczniowie klas V – VIII. Był to dla nas szczególny czas odpowiedzi Jezusowi na jego zaproszenie do szczególnej obecności wśród naszej wspólnoty szkolnej. W spokojnej, radosnej atmosferze, ale i klimacie rozmodlenia uczniowie naszej szkoły przygotowali oprawę liturgiczną.
Nie zabrakło też symbolicznych darów, które mają głęboką wymowę i duchowe znaczenie.
Podczas głoszonych nauk misyjnych, odprawianej Mszy Św., księża misjonarze pragnęli sprawić, aby wszyscy uczestnicy Misji otworzyli się na serce Jezusa, na drugiego człowieka oraz nie wstydzili się publicznie przyznawać do swojej wiary. Nasze przeżycia i emocje, które nam towarzyszyły, dokonywały się przez uczynienie bilansu chrześcijańskiego zaangażowania i radosne spojrzenie na nadchodzące jutro, po wcześniejszym oczyszczeniu własnego sumienia w źródle Bożego miłosierdzia.