/  2021/2022   /  DZIEŃ OTWARTY W SP3!

DZIEŃ OTWARTY W SP3!

Długo wyczekiwany Dzień Otwarty Szkoły pod hasłem „Baw się, ucz i rośnij z nami” już za nami. Towarzyszyła mu niesamowita atmosfera. Na przyszłych pierwszoklasistów czekało mnóstwo atrakcji. Już na początku każde dziecko otrzymało kolorową tarczę naszej szkoły i poczuło się jak w domu.  Wszystkich powitała Pani dyrektor Teodozja Gorlewska, która zapoznała zgromadzonych z ofertą placówki. Rodzice mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące nauki ich dziecka w pierwszej klasie. Następnie dzieci zostały przydzielone do nauczycieli-przewodników, z którymi rozpoczęły swoją wędrówkę po szkole.
Zwiedziły świetlicę, zobaczyły nowocześnie wyposażone klasopracownie w różnorodne pomoce dydaktyczne, salę doświadczania świata – Snoezelen. Przeszły również przez tor przeszkód na korytarzu, bo tak właśnie spędza się aktywne przerwy w naszej szkole.
Z uśmiechem na twarzy dzieci powróciły do sali gimnastycznej. W kąciku Małego Artysty dzieci malowały kolorowanki i wykonywały zakładki do książek z logo szkoły. Atrakcją był tor przeszkód, który dzieci pokonały bez problemu. Dodatkowo uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, kodowały i układały kolorowe kubeczki. W kąciku integracji sensorycznej wykorzystywały przesypywanki, gniotki, przeplatywanki. Swoją małą wystawę miały również podręczniki, z których będą korzystać przyszli pierwszoklasiści.
Rodzice mieli możliwość porozmawiać z pedagogami szkolnymi: p. Anną Leszczyńską i p. Agnieszką Tomaszewską, a dzieci pobawić się z emocjami w „Kąciku pedagoga”. Z kolorowych łapek, odciśniętych w farbie, powstało ogromne serce pierwszaków.
       Dziękujemy wszystkim za obecność, uśmiech i poświęcony czas.