/  2022-2023   /  MIĘDZYSZKOLNY PLENER MALARSKI ‘’ZIELONE MAZOWSZE’’

MIĘDZYSZKOLNY PLENER MALARSKI ‘’ZIELONE MAZOWSZE’’

Dzisiejsze wydarzenie zorganizowane zostało w ramach konkursu Wiedzy o Mazowszu. V edycja międzykulturowego przedsięwzięcia zatytułowana jest: „Zielone Mazowsze”.Uczniowie z płońskich szkół podstawowych mieli kilkugodzinną możliwość prezentowania swojego talentu pod okiem osób zajmujących się malarstwem, amatorów oddających się swojej pasji, jak również uzdolnionych rodziców naszych uczniów. Na plener przybyli: pan Aleksander Jarosławski- Wójt Gminy Płońsk , dyrektorzy szkół, na czele z panią dyrektor Teodozją Gorlewską. Swoją obecnością zaszczyciły nas: pani Joanna Szczepańska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 , pani Marzanna Szacherska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Joanna Zawadzka, przedstawiciel pracowni artystycznej w MCK Płońsk.W tej niezwykle twórczej przygodzie uczniowie zmagali się z utrwaleniem jesiennej natury. W bieżącym roku plener przebiegał w wyjątkowych okolicznościach, ponieważ wybraliśmy zieloną przestrzeń we wsi mazowieckiej na „Zielonej Polanie”. Nasze Mazowsze to niezwykle malownicza kraina, rodzinna ziemia poetów: K.K. Baczyńskiego, W. Broniewskiego, opisywana przez nich jako miejsce arkadyjskie. Urok tej ziemi i talent uczestników pleneru pozwolił na stworzenie wielu oryginalnych i ciekawych prac.
Organizatorzy przygotowali dla wszystkich wiele atrakcji, a plener okazał się świetną okazją do integracji lokalnej społeczności ze światem sztuki i przyrody.
Dziękujemy wszystkim za udział i obecność i do zobaczenia za rok!!!