Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2008-2009   /  Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

Magdalena Wiatr, uczennica klasy VI c  Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku została laureatem III etapu (wojewódzkiego) Ogólnopolskiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w l. 1921 – 45” Zmagania z tematyką objętą programem konkursu rozpoczęła 9 stycznia 2009 roku przystępując do etapu szkolnego. Do kolejnego etapu (rejonowego) obok Magdy przystąpiło jeszcze dwoje uczniów z naszej szkoły. Jednak tylko Magda zakwalifikowała się do ostatniego, III etapu Ogólnopolskiego Konkursu „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w l. 1921 – 45”. W bieżącym roku szkolnym uzyskał on status konkursu przedmiotowego. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą o losach polskiego żołnierza w okresie międzywojennym i w czasie II wojny œświatowej, ale także znajomością wiedzy ogólnej z historii Polski i powszechnej zgodnie z podstawą programową. Wojewódzki etap Konkursu miał miejsce 27 marca w Klubie Garnizonowym na terenie Cytadeli Warszawskiej. Magda napisała test wraz z 15 innymi uczniami z województwa mazowieckiego. Uzyskana przez nią liczba punktów zdecydowała, iż została jednym z 8 laureatów, co dało jej zwolnienie ze sprawdzianu szóstoklasisty. W miarę upływu czasu Magda dojrzewała do trudnej tematyki, wciągała ją ona coraz bardziej, co zaowocowało ogromnym sukcesem uczennicy i szkoły. Sukces Magdy poprzedzony był ciężką, wręcz „mrówczą” pracą, długimi przygotowaniami po godzinach lekcyjnych i w soboty pod opieką nauczyciela historii i społeczeństwa pani Grażyny Buczyńskiej.

Skip to content