/  2008-2009   /  Powiatowy Konkurs Ortograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII”

Powiatowy Konkurs Ortograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII”

W dniu 24 kwietnia 2009r. odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” kl. V. Do ortograficznych zmagań przystąpiło 54 uczniów z 19 szkół powiatu płońskiego. Punktualnie o godz. 11.00 p. dyrektor Teodozja Gorlewska powitała  wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej. Wśród zaproszonych gości był obecny pan burmistrz Andrzej Pietrasik, pod którego patronatem od pięciu już lat odbywa się konkurs, pani Krystyna Ślubowska, która przygotowała tekst tegorocznego dyktanda oraz pani Agnieszka Jarosławska – przewodnicząca Rady Rodziców. Aby rozładować napiętą atmosferę uczennice naszej szkoły zaprezentowały krótki program artystyczny. Mogliśmy wysłuchać piosenki Eleni w pięknym wykonaniu Agaty Śladowskiej z klasy piątej. Natomiast Aleksandra Leszczyńska z kl. 6a wyrecytowała wiersz „W aeroplanie”, dostarczając nam tym samym potężną dawkę humoru. Zanim uczestnicy przystąpili do pisania dyktanda pani dyrektor Teodozja Gorlewska wraz z zaproszonymi gośćmi wręczyła uczniom upominki przygotowane przez Bank Spółdzielczy, sponsora naszego konkursu oraz dyplomy, które wyrażały uznanie za dotarcie do finału konkursu. Nauczyciele zaś otrzymali podziękowania za trud i pracę włożoną w przygotowanie uczniów do konkursu. Następnie pani Krystyna Ślubowska przeczytała tekst dyktanda „Burza na jeziorze” .Opis burzy szalejącej na jednym z mazurskich jezior podyktowała uczestnikom konkursu pani wicedyrektor Marzanna Szacherska. Po zakończonym pisaniu pani dyrektor Teodozja Gorlewska serdecznie podziękowała wszystkim przybyłym i ogłosiła koniec turnieju.