/  2006-2007   /  Konkurs recytatorski pt.”Był sobie wiersz”

Konkurs recytatorski pt.”Był sobie wiersz”

W trosce o pielęgnowanie języka polskiego i upamiętnienia Roku Stanisława Wyspiańskiego – Patrona Szkoły w naszej placówce odbył się w dn. 06 – 07.03. 2007 roku szkolny konkurs recytatorski pt. „Był sobie wiersz”. Udział wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas nauczania zintegrowanego. Do II etapu  konkursu przystąpiło 46 uczniów wyłonionych w eliminacjach  klasowych.

Uczestnicy prezentowali wiersze znanych poetów m.in. Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Danuty Wawiłow. Z utworami dzieci zapoznały się podczas ogólnopolskiej kampanii, do której przystąpiła nasza szkoła w roku 2005/2006 pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom”. Na uwagę, oprócz pięknej recytacji, zasługiwały ciekawe i oryginalne stroje, w których prezentowali się mali artyści.

Przyznano 3 główne nagrody: Małgorzata Stankiewicz oddział przedszkolny 0a, Julia Krawczyk klasa Ia i Karolina Fabczak klasa Ib.

O wysokim poziomie konkursu może świadczyć przyznanie przez jury 17 wyróżnień:

Kamil Pyrzanowski 0a, Aleksandra Wiśniewska 0b, Weronika Sękulska 0c, Daniel Traczyński Ia, Patrycja Sękowska Ia, Julia Trzaskowska Ib, Mateusz Wypyszyński Ic, Barbara Lewandowska Id, Adam Florczyk IIa, Olga Piechota IIb, Aleksandra Wierzchowska IIc, Michał Szymański IId, Karolina Szostek IIe, Agata Śladowska IIIa, Kamil Popowski IIIb, Gabriela Rębińska IIIc, Damian Wiśniewski IIId.

Konkurs recytatorski organizowany przez szkołę od kilku lat cieszy się dużą popularnością.