/  2006-2007   /  Warsztaty malarskie

Warsztaty malarskie

Uczniowie naszej szkoły, noszącej imię Stanisława Wyspiańskiego, biorą udział w projekcie artystycznym pod nazwą ,,Mistrz Wyspiański i Ja”. Projekt prowadzą członkowie  ART PŁONA Stowarzyszenia Twórców Ziemi Płońskiej przy współpracy z innymi instytucjami i placówkami, m. in. ze Szkołą Podstawową nr 3 w Płońsku.
Jest to doskonała okazja do tego, aby w roku ogłoszonym przez Sejm ,,Rokiem Wyspiańskiego” przybliżyć naszym wychowankom postać wspaniałego i wszechstronnego artysty.
Pierwsze zajęcia odbyły się 15 marca 2007 r. w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku, a uczestniczyło w nich 60 uczniów ,,trójki”.
Kolejne spotkanie 22 marca  przebiegło ciekawie w trzech grupach warsztatowych: malarskiej, rzeźbiarskiej i witrażowej.Technik malarskich uczyć będzie artysta malarz p. Wilhelm Nowak, zaś w tajniki wykonywania witrażu wprowadzi uczniów p. Małgorzata Karwala- absolwentka SP nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku.

Z techniką wykonania witraży zapoznawała uczniów p. Małgorzata Karwala

Warsztaty malarskie poprowadził lokalny artysta p. Wilhelm Nowak