/  2021/2022   /  Dzień Patrona Szkoły!

Dzień Patrona Szkoły!

W radosnym, wiosennym nastroju obchodziliśmy dzisiaj święto patrona naszej szkoły, Stanisława Wyspiańskiego. Uroczystość rozpoczęła się miłym akcentem. Cała Rada Pedagogiczna złożyła gratulacje Pani Dyrektor Teodozji Gorlewskiej z okazji wygrania konkursu oraz kontynuacji pełnienia obowiązków Dyrektora naszej placówki. Razem z zaproszonymi gośćmi: zastępcą Burmistrza Miasta – Panią Teresą Kozerą oraz ks. Proboszczem Parafii pw. Św. Ojca Pio – Tomaszem Markowiczem i całą społecznością szkolną przenieśliśmy się do pięknego ogrodu wyczarowanego za sprawą dekoracji z kwiatów, muzyki i tańca. Nie zabrakło też słów samego artysty, w którego wcielił się uczeń klasy 2a. Zasypany pytaniami przez dziennikarzy, opowiedział między innymi o swoim zainteresowaniu roślinami i prowadzeniu zielnika.
Dzięki programowi przedstawionemu przez uczniów klas I – III z pomocą koleżanek z klas starszych mogliśmy bliżej poznać sylwetkę
Stanisława Wyspiańskiego, poznać fakty z jego życia, ale również pasje i cechy tego znakomitego twórcy.