Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2012-2013   /  Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku obchodzili Dzień Dziecka. Tegoroczna impreza zaczęła się od apelu, podczas którego zaprezentowano efekty działań w ramach  projektów edukacyjnych realizowanych w szkole. W świat starożytnej Grecji przenieśli nas uczniowie klasy Vd, realizujący projekt „My w świecie greckich  bogów”. Prawdziwą ucztę dla ciała i ducha zaserwowali uczniowie klasy Vd. Przedstawienie „Demeter i Kora” przeniosło nas na kilka chwil do mitycznego świata Grecji, zaś przygotowane przekąski pozwoliły poczuć w pełni klimat kolebki cywilizacji. Kolorowe plansze, makiety i opracowania zaprezentowali uczniowie uczestniczący w projekcie unijnym  „Dziecięca Akademia Przyszłości”. Była to ewaluacja projektów: „Płońskie budowle sakralne wczoraj i dziś”, „Matematyka wokół nas”, „Muzyka brytyjska”, „Wpływ aktywności ruchowej na sprawność organizmu”. Zasady udzielania pierwszej pomocy przypomnieli nam uczniowie uczestniczący w projekcie „Jestem aktywny wyróżniam się z tłumu”. Krótki pokaz ukazał jak zachować się podczas wypadku. W następnej kolejności wręczono uczniom dyplomy za udział w II edycji konkursu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”. Honorowy patronat nad organizacją konkursu objął Sejm i Senat. Tytuł ten oraz członkostwo w klubie zobowiązuje  do systematycznego dbania o popularyzowanie zasad państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego poprzez podnoszenie wiedzy i umiejętności uczniów. Po apelu dla wszystkich miłośników sportu i rekreacji przygotowano konkurencje sprawnościowe. Zespoły klasowe musiały wykazać się dużą sprawnością fizyczną. Transport piłek, bieg w płetwach czy przeciąganie liny, to niektóre z przygotowanych atrakcji. Współpraca w drużynie i doping klasy owocował sukcesem zawodników. Nie zabrakło również czasu na zajęcia integracyjne klas.  Wszystkim dzieciom dopisywał uśmiech, radość i dobra zabawa.

Skip to content