Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2012-2013   /  Benefis Sześciolatka. Majówka w Opinogórze

Benefis Sześciolatka. Majówka w Opinogórze

W dniu 24 maja 2013r. w urokliwym parku opinogórskim oraz w hali sportowej Gimnazjum im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie odbył się „Benefis Sześciolatka”. Organizatorem imprezy było Kuratorium Oświaty Delegatura w Ciechanowie.

Głównym celem uroczystości było zaprezentowanie umiejętności, osiągnięć oraz doświadczeń szkół w edukacji sześciolatków.Wśród zaproszonych gości był Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik, dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatura w Ciechanowie Agata Pawłowska, burmistrzowie i wójtowie z rejonu Delegatury Ciechanów, władze samorządowe, dyrektorzy szkół.W benefisie uczestniczyło około 300 pięciolatków i sześciolatków ze szkół z powiatu ciechanowskiego, mławskiego, pułtuskiego oraz rodzice i nauczyciele.

Wśród 11 szkół na majówkę zostały zaproszone również sześciolatki ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku (Katarzyna Baranowska, Weronika Bielawska, Patrycja Giera, Oliwia Jóźwiak, Wiktoria Markwat, Laura Matusiewcz, Laura Miecznikowska, Julita Ryzińska, Julia Stankiewicz, Dominika Wasiak, Lena Zalewska, Dominika Żukowska). Dzieci prezentowały się w inscenizacjach, występach wokalnych, tanecznych. Nasza szkoła przedstawiła pokaz sportowy „Gimnastyczne ABC”. Podczas żywiołowej muzyki dzieci wykorzystały rekwizyty gimnastyczne takie jak: wstążki, piłki, pompony i krążki. Występ wzbudził aplauz wśród zgromadzonych gości.  Po zakończeniu prezentacji  6- latków, na sygnał dany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty,  wszyscy uczestnicy jako symbol „Sześciolatek pnie się w górę”, wypuścili w niebo kolorowe balony. Szczególną  atrakcją były pokazy  Ochotniczej Straży Pożarnej, która m.in. gasiła palący się samochód. Następnie wszyscy uczestnicy Benefisu mieli okazję uczestniczyć w warsztatach orgiami, lalkarskich „Lalki i maski”, teatralnych, plastycznych, pokazie kurpiowskiego rękodzieła.

Skip to content