/  2017-2018   /  Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W dniu 27 października 2017r. odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku. Uroczystość odbyła się w obecności dyrekcji szkoły, rodziców i zaproszonych gości: Burmistrza Miasta Płońsk pana Andrzeja Pietrasika, dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płońsku pana Jarosława Chylińskiego, przewodniczącego Rady Rodziców pana Jacka Przybylskiego oraz przedstawiciela Banku Spółdzielczego pana Piotra Kopra. W części oficjalnej do zebranych skierowała słowa powitania pani dyrektor Teodozja Gorlewska.  Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Państwowego i Hymnu Szkoły. Następnie odświętnie ubrane pierwszaki, odważnie przystąpiły do wykonania zadań, które postawiły im starsze koleżanki: Emma Bistron z kl. 4a i Anna Więcławska z kl. 4s. Najmłodsi uczniowie błyskawicznie wykonali wszystkie próby. Przedstawili swoje klasy, świetnie zaśpiewali oraz wykazali się znajomością swoich obowiązków i zasad panujących w szkole. Występy wokalno-recytatorskie uświetnił taniec z piłkami. „Zaprzyjaźnić się z książkami, dumą swojej szkoły być” – to słowa piosenki, którą pierwszoklasiści zaśpiewali tuż przed przystąpieniem do uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia. Po złożeniu ślubowania, dyrektor szkoły – pani Teodozja Gorlewska oraz Burmistrz Płońska- pan Andrzej Pietrasik, dokonali pasowania dzieci na uczniów szkoły. Wiele miłych słów i życzeń skierowali do pierwszaków zaproszeni goście oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Alan Piórkowski z kl.5a. Miłym akcentem  było wręczenie uczniom klas pierwszych ufundowanych przez Radę Rodziców dyplomów i książek autorstwa pani Beaty Jacewicz pt. „Dobre wychowanie”,  upominków od Banku Spółdzielczego w Płońsku oraz pamiątek przygotowanych przez kolegów z klas III. Na zakończenie uroczystości zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.