Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2017-2018   /  Turniej Wiedzy o Świętych

Turniej Wiedzy o Świętych

Wielu jest wspaniałych świętych, których warto naśladować. Kościół przez wieki podnosił do tej godności ludzi, na których możemy wzorować nasze zachowanie i duchowość. Fakt, że  Święty Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu  beatyfikował więcej świętych niż wszyscy wcześniejsi papieże podkreśla znaczenie, jakie Ci niebiescy pomocnicy mają dla nas dzisiaj. Od trzech lat w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego odbywają się przedsięwzięcia mające na celu ukazanie głębszej perspektywy radosnych obchodów Uroczystości Wszystkich Świętych. Była już „Parada Świętych”, był „Bal Wszystkich Świętych”, a w tym roku katecheci zorganizowali „Turniej wiedzy o Świętych. Celem turnieju było:

– Inspirowanie uczniów do kształtowania postaw mających na celu pogłębianie własnej wiary religijnej.

– Pobudzanie społeczności szkolnej do samodzielnego zgłębiania wiedzy o życiu i działalności Świętych oraz naśladowania ich postaw.

– Pokazanie piękna polskiej tradycji chrześcijańskiej.

Na katechezie dzieci zapoznawały się z życiem wybranych świętych: Świętego Piotra i Pawła, Świętego Jana Pawła II, Świętego Stanisława Kostki i Ewangelistów. Z pomocą rodziców pogłębiły swoją wiedzę. Zaprezentowali ją na forum klasy, a następnie przedstawiciele poszczególnych klas przystąpili to zmagań turniejowych. Byli to: Anna Tomaka kl. IVb, Anna Więcławska kl. IVs, Anna Szymańska kl. Va, Mateusz Bielawski kl. Vb, Patrycja Giera kl. Vc, Natalia Kowalska kl. Vd, Dawid Szczepański kl. VIa, Jan Grudnik kl. VIb, Kacper Zięba kl. VIc, Marta Romanowicz kl. VIIa, Karolina Czarnecka kl. VIIb.  Trzeba było wykazać się wiedzą i udzielić błyskotliwych odpowiedzi na pytania w trzech rundach. W finale zmagali się: Dawid Szczepański kl. VIa,Kacper Zięba, Patrycja Giera kl. Vc. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy, że nie bali się dodatkowych obowiązków i wyzwań na wzór Świętych, o których zaprezentowali swoją wiedzę. U progu Uroczystości Wszystkich Świętych pamiętajmy, że świętość jest zadaniem każdego wierzącego człowieka. Możemy ją osiągnąć wypełniając powołanie, jakie nam Bóg powierzył.

Skip to content