/  2008-2009   /  Ślubowanie klas I

Ślubowanie klas I

W dniu 28 października 2008 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Burmistrz  Płońska pan Andrzej Pietrasik oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Jarosławska.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego i hymnu szkoły. Pierwszaki  stanęły na wysokości zadania i pięknie zaśpiewały obie pieśni.
Następnie dyrektor szkoły pani Teodozja Gorlewska powitała pierwszoklasistów, ich rodziców oraz gości.  W swoim przemówieniu pani dyrektor życzyła uczniom, aby byli  jak „mali rycerze”: dzielni, szlachetni, sumienni i kochali swoją Ojczyznę, służąc jej nauką i pracą.
Słowo powitania do bohaterów dnia skierowali również zaproszeni goście. Życzyli, by dzieci z radością i satysfakcją  zdobywały wiedzę oraz osiągały same sukcesy w nauce.
Dalszą część uroczystości poprowadziła pani wicedyrektor Ewa Kiraga.W swym wystąpieniu pani wicedyrektor nawiązała do motta uroczystości „Dziś po raz pierwszy pełni chęci swą obietnicę składamy”. Życzyła pierwszakom, aby entuzjazm i optymizm dzisiejszego dnia towarzyszył im w czasie całej edukacji.
W imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły pierwszoklasistów powitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Serdecznym życzeniom towarzyszyły słowa otuchy i zapewnienie o pomocy w trudnych, dla uczniów pierwszej klasy, sytuacjach.
Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie przysięgi na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści
w obecności dyrekcji, wychowawców oraz rodziców, z wielkim przejęciem powtarzali słowa przysięgi ślubując: dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, rzetelnie   i sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, reprezentować właściwą postawę wobec wszystkich pracowników szkoły, a także rozwijać w sobie postawę patriotyczną. Aktu pasowania – poprzez dotknięcie uczniowskiego ramienia wielkim ołówkiem- dokonała dyrekcja szkoły i szacowni goście.
Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się występ artystyczny pierwszaków. Świeżo upieczeni uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce szkolnej oraz patriotycznej.
Na zakończenie uroczystości wychowawcy klas wręczyli uczniom ich pierwszy ważny dokument-legitymacje szkolne.
Tego dnia pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku.
Po ślubowaniu uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas, gdzie otrzymali upominki od Rady Rodziców. Tam również czekał na nich słodki poczęstunek. Natomiast rodzice wysłuchali w tym czasie prelekcji pt. „Dojrzałość szkolna warunkiem powodzenia   w szkole”, wygłoszonej przez szkolnego pedagoga panią Annę Żabowską.