/  2008-2009   /  Apel poświęcony 90 rocznicy odzyskania nieodległości

Apel poświęcony 90 rocznicy odzyskania nieodległości

W  dniu 12 listopada 2008 roku odbył się w naszej szkole apel poświęcony 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku pani Dyrektor Teodozja Gorlewska powitała uczniów i przybliżyła im tematykę spotkania. Następnie wszyscy obecni zaśpiewali hymn państwowy.

Prowadzący przedstawili historię Rzeczpospolitej, od utraty niepodległości, aż po jej odzyskanie 11 listopada 1918 roku. Patriotyczny charakter uroczystości nadawały recytowane wiersze ukazujące walkę Polaków z zaborcami oraz piękne pieśni, traktujące o tych wydarzeniach, w wykonaniu chóru szkolnego.

Na koniec apelu uczniowie zaśpiewali „Rotę”, a następnie dwie uczennice klasy szóstej, pod kierunkiem pani Dyrektor Ewy Kiragi, udały się na szkolny dziedziniec, by przed płytą poświęconą 60 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości złożyć kwiaty.